Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

11 listopada w Gminie Międzylesie

                 Na pamiątkę wydarzeń z 11 listopada 1918 roku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w międzyleskim  Kościele parafialnym odbyła się uroczysta msza w intencji ojczyzny. Po mszy wszyscy  zgromadzeniu w uroczystym pochodzie  na czele z Orkiestrą Dętą OSP, władzami miasta, pocztami  sztandarowymi, harcerzami i żołnierzami udali się pod obelisk Sybiraków. I tu oddano cześć walczącym i  poległym za nasza wolność. Symboliczne  wiązanki  kwiatów złożyli: burmistrz Tomasz Korczak, przedstawiciele Młodzieżowej Rady ,harcerze i mieszkańcy.

Kolejnym punktem uroczystych obchodów był koncert w Sali MGOK. W tym roku muzyczną  ucztę  przygotowała grupa uczniów z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Międzylesiu.W ich wykonaniu usłyszeliśmy znane  pieśni i piosenki  o tematyce patriotycznej.                  Solistki oczarowały publiczność  i  sprawiły, że niejednej osobie łza zakręciła się w oku. Na zakończenie wystąpili niezawodni harcerze z Hufca Bystrzyca Kłodzkiej i także  zaprezentowali  patriotyczne  piosenki  harcerskie. Uwieńczeniem występów było  wykonanie na saksofonie utworu „Płonie ognisko” przez druha  Kacpra Walczuka.

Serdecznie dziękujemy:                                                                                                                      

- szkolnej grupie  muzycznej i ich opiekunom pani Małgorzacie i panu  Ryszardowi,

- pani Kasi za okolicznościową, przepiękną  dekorację

- harcerzom  z Hufca  Bystrzyca Kłodzkiej  za liczne przybycie i czynny udział .

Wielki podziękowania składamy wszystkim mieszkańcom i gościom, którzy wraz z nami brali udział w międzyleskich Obchodach Święta Niepodległości.  .

 

 

 

Wersja XML