Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Brak opisu obrazka

POLSKO - CZESKA PRZYJAŹŃ SPORTOWA MIĘDZYLESIE - ORLICKIE ZAHORI

Gmina Międzylesie wraz z partnerem z Orlické Záhoří w okresie od 01 kwietnia 2021 r. do 31 maja 2022 r. realizuje projekt pt.  "Polsko - Czeska przyjaźń sportowa Międzylesie - Orlické Záhoří". Całkowity budżet projektu wynosi 18 921,00 euro.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone działania: zawody sportowe na basenie kąpielowym w Międzylesiu oraz rajd rowerowy.

Ważnym celem projektu jest wykonanie wspólnie z Partnerem filmu promocyjnego, promującego regiony i atrakcje turystyczne Gmin Międzylesia i Orlické Záhoří. Podsumowanie projektu odbędzie się poprzez udział w targach turystycznych we Wrocławiu oraz w Chorzowie, gdzie będzie promowane pogranicze polsko - czeskie oraz projekt pn.  Polsko – Czeska przyjaźń sportowa Międzylesie - Orlické Záhoří”. Terminy poszczególnych wydarzeń będą na bieżąco umieszczane na stronie urzędu gminy Międzylesie.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie opartej na partnerstwie współpracy polsko- czeskiej, mającej na celu trwały rozwój obszaru pogranicza. Realizacja tego projektu daje szanse     do poznania nowych ludzi i zaprzyjaźnienia się z nimi. Na trasie rowerowej, czy na zawodach pływackich na basenie nie ma różnic klasowych, rasowych czy kulturowych. Znikają trudności językowe - one nie mają tam aż takiego znaczenia. Sport i szeroko pojęta kultura fizyczna ma wiele zalet. Sprawia, że w naturalny sposób ludzie dostają szansę, żeby się do siebie zbliżyć. Korzyści zdrowotne są tu oczywiste, ale uprawianie sportu może się także pozytywnie odbić na rozwoju osobistym każdego młodego człowieka. Uczy szacunku do własnego ciała i pracy nad zachowaniem perfekcyjnej kondycji zarówno fizycznej jak i psychicznej.

Brak opisu obrazka

 

Wersja XML