Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

VI Doroczny Kongres Odnowy Wsi

W dniach 6-7 grudnia  br. w Piechowicach k/Jeleniej Góry, odbył się VI Doroczny Kongres Odnowy Wsi. Liderzy, członkowie grup odnowy wsi, burmistrzowie, koordynatorzy, osoby „pozytywnie zakręcone”,  zaangażowane w  Odnowę Dolnośląskiej Wsi spotkali się, aby podsumować działania realizowane w roku 2014.

Gminę Międzylesie reprezentowali: koordynator Wiesława Szyrszeń, przedstawiciele wsi: Długopole Górne – Krystyna Dragan, Roztoki – Dorota Zrabska, Smreczyna – Janusz Bańkowski.

Aktywizacja, integracja ekonomia i społeczna na obszarach wiejskich, czy funkcjonowanie wsi tematycznych – to tematy Kongresu.

A oto zaprezentowane referaty/prezentacje: Nowy Pozytywizm. Technologie informacyjne i "świeża krew" - nowy impuls dla rozwoju wsi – Laboratorium Aktywności Społecznej oraz Stowarzyszenie Wolimierz; „Kolorowy świat świadomego seniora" – projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie „Przystań Mościsko" i gminę Dzierżoniów, w ramach programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych (ASOS); Inicjatywa lokalna – jako instrument wsparcia społeczności lokalnych na przykładzie Gminy Dzierżoniów; "Wioska Tematyczna – sposób na rozwój aktywizacji, integracji i ekonomii społecznej na obszarach wiejskich - Prezentacja dotychczasowych działań Stowarzyszenia „Pogrodzie dla Przyszłości” i jego współpracy z lokalnym samorządem. Tworzenie miejscowości tematycznych na Warmii i Mazurach ich sieciowanie jako wzmocnienie i wzajemna współpraca – Partnerstwo Miejscowości Tematycznych Warmii i Mazur „Miejsca z Duszą”"; EKOMUZEA - pomysł na rozwój społeczno-ekonomiczny okolicy, w oparciu o dziedzictwo przyrodnicze i kulturowo-historyczne – Fundacja Bieszczadzka.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

 

 

Wersja XML